نحوه صحیح تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسر پنج/اسفند

تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسر در نمایندگی ایسر کرج

ال سی دی لپ تاپ ایسر

ال سی دی یا همان صفحه نمایشگر لپ‌تاپ از مهمترین و اصلی‌ترین قطعات سخت افزاری آن به شمار می رود. این نوع صفحه نمایش از حساسیت بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل همواره باید در حین استفاده از لپ تاپ نکاتی را در جهت حفظ سلامت این قطعه رعایت کرد. ال سی دی ممکن است در اثر عوامل مختلفی دچار آسیب و شکستگی شود. در اکثر موارد، آسیب های وارد شده به این بخش آنقدر شدید بوده که دیگر هیچ راهی برای ترمیم بخش معیوب آن وجود ندارد و این قطعه باید با یک نمونه تعویض سالم مشابه تعویض شود. 
از این رو بهتر است در جهت افزایش طول عمر ال سی دی لپ تاپ خود نکاتی را رعایت کنید و از اعمال شیوه‌ های غلط در استفاده و تمیز کردن ال سی دی آن بپرهیزید. در ادامه علل اصلی خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسر برای شما کاربران عزیز بیان شده است تا با شناخت بیشتر آنها در پیشگیری از خرابی و آسیب دیدگی ال سی دی لپ تاپ ایسر خود موفق ظاهر شوید. 

علل اصلی خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسر

یکی از رایج ترین عوامل خرابی قطعات سخت افزاری مختلف، نوسانات مخرب ولتاژی است. نوسانات نامناسب برق ۲۲۰ ولت شهری، می تواند آسیب های جدی و فراوانی را به بخش‌ های مختلف سخت افزار وارد نماید. گاهی اوقات مقدار آسیب وارد شده از سوی جریان برق شهری آنقدر شدید و گسترده بوده که باعث سوختن ال سی دی و از کار افتادگی آن و یا دیگر قطعات سخت افزاری می شود. از آن جایی که لپ تاپ به صورت مستقیم با جریان برق شهری سر و کار دارد، احتمال بروز این نوع مشکلات زیاد است. 
البته دستگاه‌ هایی برای پیشگیری از نوسانات مخرب ولتاژی و عواقب مضر آن بر روی لپ تاپ از سوی کارشناسان و تولید کنندگان طراحی و ارائه شده اند. شما می توانید در جهت پیشگیری از نوسانات نامناسب ولتاژی و ورود آنها به لپ تاپ خود از محافظ برق استفاده نمایید. محافظ برق می تواند تمامی نوسانات مخرب را مهار کرده و مانع از نفوذ آنها به دستگاه مورد نظر شود. بنابراین شما می توانید اتصال لپ تاپ به پریز را به وسیله یک محافظ برق ایمن کرده و از آسیب دیدگی و از کار افتادگی قطعات مختلف سخت افزاری به ویژه ال سی دی در اثر آن جلوگیری کنید. 
از دیگر علل رایج خرابی و از کار افتادگی ال سی دی لپ تاپ می توان آب خوردگی و نفوذ مایعات به بخش‌ های داخلی آن را نام ببرد. باید بدانید که تمامی قطعات الکترونیکی در برابر مایعات بسیار آسیب پذیر بوده و در صورت آب خوردگی دچار از کار افتادگی می‌ شوند. ال سی دی نیز به عنوان یکی از قطعات الکترونیکی لپ‌ تاپ از این موضوع مستثنی نبوده و در برابر مایعات بسیار آسیب پذیر می باشد. 
از این رو همواره توصیه می شود از نگهداری لپ تاپ در مکان هایی که امکان آب خوردگی و ریخته شدن مایعات بر روی آن وجود دارد پرهیز کنید. در واقع این نوع از آسیب دیدگی به ویژه در بخش ال‌ سی‌ دی بسیار شدید بوده و در بیشتر موارد از کار افتادگی این قطعه را به همراه دارد. تا جایی که توصیه می شود حتی حین تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ خود نیز مراقب مقدار مایع تمیز کننده باشید. توجه داشته باشید که اسپری کردن مایع تمیز کننده بر روی صفحه ال سی دی خطر آب خوردگی آن را به همراه داشته و بهتر است به جای این کار یک دستمال نرم و مناسب را با مقداری کمی از محلول پاک کننده مخصوص مرطوب نمایید. سپس آن را به آرامی بر روی صفحه ال سی دی کشیده و به تمیز کردن آن از گرد و غبار و دیگر کثیفی های موجود اقدام کنید. 
آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسر

تعویض ال سی دی معیوب با نوع سالم آن امریست که نیازمند دقت و حساسیت بالا می باشد. در جهت انجام این کار لپ‌ تاپ باید باز شود. همچنین اتصالات ال سی دی به دیگر بخش های لپ تاپ بسیار پیچیده بوده که تنها متخصصان با تجربه و ماهر در این زمینه می توانند از پس باز و بست آن برآیند. به همین دلیل توصیه می‌ شود در صورتی که از تخصص و تجربه کافی در این زمینه برخوردار نیستید، به انجام این کار دست نزنید. 
شما میتوانید در جهت تعویض ال سی دی معیوب لپ تاپ ایسر خود به نمایندگی لپ تاپ ایسر در کرج مراجعه نمایید. البته این کار در صورتی که از تجربه و تخصص کافی در این زمینه برخوردار باشید امکان پذیر بوده و تنها نیازمند یادگیری برخی نکات و آموزش های لازم است. در ادامه مراحل تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسر برای شما کاربران عزیز توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر در کرج بیان شده است. 

1)در ابتدا باتری آداپتور، لوازم جانبی و دیگر اتصالات موجود را از لپ تاپ جدا کرده و دستگاه را خاموش کنید. 
2)حال باید قاب صفحه نمایش را باز کنید. برای این کار می‌ توانید از یک پیچ گوشتی متناسب با پیچ های لپ تاپ خود استفاده نمایید. در برخی از دستگاه‌های لپ تاپ صفحات پلاستیکی حومه قاب صفحه نمایش قرار داشته که می توانید با استفاده از ورقه های فلزی آن را جدا نمایید. توجه داشته باشید که هر لپ‌ تاپ بسته به نوع و مدل خود به شیوه‌های گوناگونی باز می‌ شود. از این رو می‌ توانید برای کسب آگاهی بیشتر از شیوه باز شدن قاب لپ تاپ ایسر خود به مقالات دیگر ما مراجعه نمایید. 
3)پس از جداسازی قاب صفحه نمایش، باید تمامی اتصالات ال سی دی معیوب را از لپ تاپ جدا کنید. توجه داشته باشید که این کار باید به آرامی و با احتیاط فراوان انجام شود. چراکه در صورت هرگونه اشتباه امکان آسیب دیدگی بخش های مربوطه وجود دارد. 
4)پس از قطع اتصالات ال سی دی معیوب از لپ تاپ، ال سی دی جدید را با توجه به تمامی اتصالات ال سی دی سابق به دستگاه متصل کنید. در این مرحله لازم است تمام دقت خود را در جهت انجام صحیح این امر به کار گیرید. 
5)حال قاب باز شده را همان گونه که در ابتدا به جداسازی و باز کردن آن اقدام کردید، به لپ تاپ وصل کرده و پیچ ها را محکم کنید. 
6)در آخر می توانید آداپتور، باتری و دیگر اتصالاتی که در ابتدا از دستگاه جدا کردید را دوباره وصل کرد و سیستم را روشن کنید. حال می توانید ال سی دی جدید را تست کرده و به امور سابق خود با لپ تاپ بپردازید. 

تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسر در نمایندگی ایسر کرج

نمایندگی لپ تاپ ایسر در کرج یک مجموعه عالی در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری لپ تاپ ایسر مانند ال سی دی، پاور، باتری، کارت گرافیک و... بوده که می‌تواند در امور مذکور و موارد نرم افزاری چون نصب و تعویض ویندوز، نصب انواع نرم افزارهای عمومی و تخصصی، نصب آنتی ویروس اورجینال و آپدیت دوره‌ ای آن، ویروس کشی سیستم و... نیز بهترین خدمات ممکن را ارائه دهد. 
نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسر در کرج با توجه به متخصصان حرفه‌ ای خود و به کارگیری پیشرفته‌ ترین دستگاه‌ ها و ابزارآلات روز و همچنین به کارگیری نوین ترین شیوه های عیب یابی و تعمیر و تعویض می تواند بهترین خدمات ممکن را در زمینه رفع مشکلات سخت افزاری و ترمیم بخش های آسیب دیده لپ تاپ ایسر و همچنین رفع اختلالات نرم‌افزاری موجود نظیر هنگ کردن سیستم، کرش های مکرر، بازیابی اطلاعات هارد معیوب، برطرف ساختن مشکل نمایش صفحه آبی مرگ ویندوز و... را در جهت رفاه فوق شما کاربران لپ تاپ های ایسر در کرج و در اسرع وقت ارائه دهد.

نظرات

نظر خود را اضافه کنید