علل خرابی هارد لپ تاپ ایسر بیست و سه/خرداد

بررسی اصلی‌ترین دلایل خرابی هارد در نمایندگی ایسر کرج

هارد لپ تاپ ایسر

هارد یکی از کاربردی ترین و مهمترین قطعات هر لپ تاپ محسوب می شود. حافظه هارد وظیفه نگهداری داده‌ها و اطلاعات داخل سیستم را بر عهده دارد. از این رو کارشناسان همواره هارد را به عنوان یکی از مهمترین قطعات لپ تاپ معرفی کرده و طی توصیه‌های پی در پی مراقبت و نگهداری صحیح از آن را برای کاربر امری ضروری می دانند. 
در صورت خرابی این قطعه احتمال پاک شدن اطلاعات داخل آن وجود دارد. به همین دلیل بهتر است هموار نکات موجود در حوزه پیشگیری از خرابی حافظه لپ تاپ را جدی گرفته و به صورت مرتب به رعایت آنها بپردازید. البته در برخی موارد پس از خرابی و از کار افتادگی هارد احتمال ریکاوری فایل های معیوب و از دست‌رفته وجود خواهد داشت. 
اما این امر تنها زمانی ممکن است که بخش های حساس هارد سالم مانده باشد. در هر صورت بهتر است که پیش از بروز خرابی و از کار افتادگی هارد لپ تاپ خود، راهکارهای پیشگیری از وقوع آسیب های شدید را رعایت کرده تا در صورت ایجاد خرابی، از دسترسی به اطلاعات سیستم خود منع نشوید. 
یکی از راهکارهایی که در جهت پیشگیری از از دست رفتن همیشگی فایل ها و اطلاعات وجود دارد تهیه نسخه بکاپ در یک حافظه مطمئن خارجی است. بهتر است که از اطلاعات و داده های مهم لپ تاپ خود در سیستم دیگر و یا حافظه های مجزا و اکسترنال نسخه دیگری تهیه کنید تا در صورت خرابی و از کار افتادگی هارد و ویروسی شدن لپ تاپ، سرقت های اینترنتی و... از دسترسی مجدد به فایل های مهم و ضروری منع نشوید. 
در ادامه این مطلب راهکار های موثری در جهت پیشگیری از خرابی هارد بیان شده است تا با مطالعه و به کارگیری آنها از خرابی و آسیب دیدگی هارد لپ تاپ ایسر خود پیشگیری نمایید. 

خرابی هارد لپ تاپ ایسر

هارد از قطعات مهم و ضروری در لپ‌تاپ به شمار می‌رود و خرابی آن می‌تواند برای کاربر دردسرساز شود. دلیل این اهمیت هم به عملکرد این قطعه مربوط می شود. همانطور که میدانید تمامی اطلاعات یک سیستم در هارد نگهداری شده و اگر مشکلی برای این قطعه بروز دهد، تمامی اطلاعات محفوظ درون آن در معرض خطر قرار می گیرند. 
چنانچه هارد مورد آسیب شدید قرار گیرد، امکان از کار افتادگی آن و در نتیجه نابود شدن فایل ها وجود دارد. البته در صورتی که برخی از بخش‌های حساس آن آسیب نبیند امکان ریکاوری فایل های از دست رفته فراهم خواهد بود. اما اگر هارد در اثر ضربه های شدید و سایر آسیب های مخرب دچار از کار افتادگی شود، هیچ راهی برای تعمیر آن وجود نداشته و تنها راه برطرف ساختن مشکل روی داده تعویض هارد از کار افتاده با یک قطعه سالم مشابه است. 
بنابراین بهتر است پیش از ایجاد چنین مشکلاتی به خوبی از هارد و دیگر قطعات لپ تاپ خود مراقبت کرده و از خرابی آن پیشگیری نمایید. در صورتی که با هر یک از مشکلات مربوط به هارد لپ تاپ ایسر خود مواجه شدید، می توانید با توجه به راه های ارتباطی با نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر در کرج تماس حاصل کرده و از کارشناسان با تجربه این مرکز در زمینه رفع اختلالات و مشکلات لپ تاپ های ایسر به کمک بگیرید. نمایندگی ایسر کرج در تمامی زمینه های سخت افزاری و نرم افزاری در خدمت شما کاربران گرامی لپ تاپ های ایسر خواهد بود. 

علل خرابی هارد لپ تاپ ایسر

معمولاً علل عمده ای که بروز این خرابی های گسترده در بخش‌های مختلف سخت افزار را باعث می شوند، در قطعات مختلف به صورت مشترک وجود دارد. این موارد می تواند علل مخربی چون وارد شدن ضربات فیزیکی سنگین، تحمیل فشار زیاد، آبخوردگی اجزای اصلی، ورود نوسانات مخرب ولتاژی و... را شامل شود. 
تمامی این عوامل می‌تواند به تک تک قطعات الکترونیکی لپ تاپ به ویژه هارد آسیب های جدی و جبران ناپذیری را وارد نمایند. یک توصیه مهم و کاربردی که می تواند تا حد زیادی از ورود تمامی این آسیب ها پیشگیری کند، استفاده صحیح و اعمال مراقبت های لازم از سیستم مورد نظر است. در ادامه این مطلب مخرب ترین آسیب های فیزیکی که به خرابی و از کار افتادگی هارد می انجامد به همراه راهکارهای موثر در جهت پیشگیری از آن برای شما کاربران لپ تاپ های ایسر بیان شده است. 

وارد شدن ضربه به هارد

همانطور که گفته شد، یکی از عوامل خرابی و از کار افتادگی حافظه هارد وارد شدن ضربات شدید و سنگین به این قطعه است. چنانچه هارد دچار ضرب‌دیدگی شود، اجزای آن از کار افتاده و خرابی‌های جدی در این بخش مهم از لپ تاپ بروز پیدا خواهد کرد. 
البته ضربه دیدن غیر مستقیم این قطعه نیز می‌تواند در عملکرد آن اختلال ایجاد کرده و خرابی آن را سبب شود. به همین دلیل توصیه می شود همواره لپ تاپ ایسر خود را در مکانی مناسب و امن نگهداری نمایید. 

آب خوردگی هارد لپ تاپ ایسر

دیگر موردی که می تواند هارد لپ تاپ را از کار اندازد، آب خوردگی و وجود دیگر مایعات به بخش‌های داخلی است. باید بدانید که تمامی قطعاتی که با برق سر و کار دارند در مقابل مایعات حساس و بسیار آسیب پذیر می باشند. 
حافظه هارد نیز به عنوان یک قطعه سخت افزاری در صورت آب خوردگی دچار خرابی خواهد شد. بدین ترتیب در جهت پیشگیری از خرابی آن لپ تاپ ایسر خود را از هر گونه مایعات دور نگه داشته و از آب خوردگی و بروز خرابی در بخش‌های مختلف آن جلوگیری نمایید. 

دمای بالای لپ تاپ

سیستم های لپ تاپ در مقایسه با دستگاه های کامپیوتر از فضای کمتری برای جای گیری قطعات داخلی برخوردار هستند و به همین دلیل قطعاتی که به صورت فشرده در کنار هم چیده شده اند، گرمای زیادی تولید می کنند. عدم فضای کافی بین این قطعات از تهویه هوا جلوگیری کرده و در نتیجه دمای موجود افزایش می یابد. 
دیگر عواملی که می‌تواند سبب افزایش دمای لپ‌تاپ شود، وجود فن کوچک در بدنه آن است. متاسفانه به دلیل بدنه باریک لپ تاپ سیستم خنک کننده کوچکی درون آن قرار داده شده که توانایی لازم برای خنک کردن این سیستم را ندارد. در صورتی که قطعه مشابه آن در کامپیوتر از ابعاد بزرگتر و قدرت بیشتری برخوردار است.
به همین دلیل است که متخصصان توصیه می کنند برای پیشگیری از افزایش دمای لپ‌تاپ و بروز عوامل مضر پس از آن یک سیستم خنک کننده مجزا را حین استفاده از لپ تاپ به کار گیرید.گرما که با عنوان قاتل جان قطعات سخت افزاری شناخته می شود می تواند به مرور بروز آسیب های جدی در ساختار این قطعات را باعث شده و در نهایت از کار افتادگی آنها را سبب شود.
از این رو استفاده از کول پد و فن های قوی برای خنک سازی لپ تاپ یک گام مهم در جلوگیری از خرابی و از کار افتادگی اجزای مختلف آن به ویژه هارد به شمار می رود.

تعمیر و تعویض هارد در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر کرج

نمایندگی ایسر در کرج مجموعه بزرگ در حوزه تعمیرات انواع مدل های لپ تاپ ایسر می باشد. شما می توانید در صورت مواجه شدن با هر یک از علائم خرابی هارد لپ تاپ خود، از متخصصان حرفه‌ای این مرکز مشورت گرفته و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض، هارد معیوب را به نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسر در کرج بسپارید. 
این مرکز عالی با توجه به کارشناسان حرفه‌ای و دستگاه‌های پیشرفته، همواره در جهت تعمیر و تعویض قطعات سخت افزاری و برطرف ساختن مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ایسر در خدمت شما کاربران گرامی می باشد.

 

نظرات

نظر خود را اضافه کنید