علل خرابی کابل فلت لپ تاپ ایسر و راه مقابله با آن پنج/اسفند

بررسی حرفه ای اصلی ترین علل خرابی کابل فلت لپ تاپ ایسر در نمایندگی ایسر کرج

کابل فلت لپ تاپ ایسر

کابل فلت از مهمترین قطعات موجود در هر لپ تاپ بوده که وظیفه اصلی آن اتصال مادربرد به صفحه نمایش و انتقال تصاویر و دیگر فایل ها در جهت امر نمایش است. این کابل در لولای لپ تاپ جای گرفته که قطعات سخت افزاری را به ال سی دی یا ال ای دی متصل می کند. 
کابل فلت به طور کلی به دو نوع کابل فلت ال ای دی و کابل فلت ال سی دی تبدیل می شود. همانطور که از نام این دو قطعه مشخص می باشد، کابل فلت ال سی دی مناسب برای لپ تاپ هایی با صفحه نمایش ال سی دی و کابل فلت ال ای دی برای لپ تاپ هایی در نظر گرفته شده است که در بخش صفحه نمایش آنها از ال سی دی استفاده شده است. 
این قطعه به دلیل نوع عملکرد و ساختار خود و به ویژه به دلیل محل قرار گیری، بسیار آسیب پذیر می باشد. از آنجایی که لولا یک قسمت آسیب پذیر در لپ تاپ بوده و فلت نیز داخل لوله قرار دارد، ایجاد هرگونه شکستگی و وارد شدن ضربه به این قسمت می تواند باعث آسیب‌ دیدگی و خرابی لولا شود. همچنین در این حالت امکان سرایت آسیب از بخش لولا و کابل فلت به صفحه نمایش و مادربرد نیز وجود دارد. 
این قطعه در صورت جزئی بودن خرابی، قابل تعمیر بوده اما چنانچه بخش‌ های مهم و حساس آن دچار آسیب دیدگی و پارگی شود، هیچ راهی برای تعمیر آن وجود نداشته و کابل فلت معیوب باید با یک نمونه سالم مشابه تعویض شود. از این رو همواره توصیه می شود نکات ارائه شده در زمینه پیشگیری از خرابی و آسیب دیدگی کابل فلت را به خوبی مطالعه کرده و با به کارگیری آنها، از بروز این خطرات برای سیستم خود جلوگیری نمایید. همچنین بهتر است که با شناخت علائم خرابی کابل فلت، روند رفع مشکل روی داده را تسریع بخشید. 

علائم رایج خرابی کابل فلت لپ تاپ ایسر

همانطور که می دانید هر مشکل و ایراد سخت افزاری نشانه هایی از خود بروز می‌ دهد که با شناخت آنها می‌ توان حین مشاهده این علائم، به تشخیص مشکل اصلی پی برده و در جهت رفع سریع آن اقدام کرد. از آنجایی که وظیفه اصلی کابل فلت اتصال مادربرد به صفحه نمایش و انتقال داده ها و انواع اطلاعات مورد نظر کاربر در امر نمایش است، خرابی آن نیز می‌ تواند در کارکرد این قطعه اختلالاتی را پدید آورد. 
بنابراین آسیب‌ دیدگی و عدم کارکرد کابل فلت لپ تاپ می‌ تواند اختلالات زیادی را در نمایش تصاویر، نشانه ها و اشکال مختلف، فونت ها و... ایجاد نماید. شما می‌ توانید با شناخت دقیق این علائم، در صورت مشاهده هر کدام، به سرعت مشکل اصلی را تشخیص داده و در جهت رفع آن و پیشگیری از گسترش خرابی اقدام نمایید.
 باید بدانید که سرعت عمل کاربر در عیب یابی و رفع مشکل، موضوعی مهم بوده که می‌ تواند از سرایت آسیب به بخش های دیگر و ایجاد خرابی های بیشتر و گسترش آن پیشگیری کند. به این منظور در ادامه، رایج‌ ترین علائم خرابی کابل فلت لپ تاپ ایسر برای شما کاربران عزیز لپ تاپ های ایسر بیان شده است. 

عدم نمایش تصاویر

از رایج ترین نشانه های خرابی و پارگی کابل فلت، می‌ توان به عدم نمایش هیچ گونه تصویر در صفحه نمایش اشاره کرد. پارگی و قطع اتصالات کابل فلت باعث می‌ شود که تصاویر و فایل هایی که در جهت نمایش از مادربرد به ال سی دی منتقل می شوند، در این امر به مشکل برخورده و این اتصال به درستی صورت نگیرد. در چنین حالتی موارد مذکور به درستی به صفحه‌نمایش منتقل نشده و هیچ تصویری از سوی ال سی دی نمایش داده نمی شود. 
البته تصویر نداشتن صفحه نمایش می تواند به علل دیگری چون خرابی کارت گرافیک، خرابی ال سی دی و... نیز صورت گرفته و تنها یکی از احتمالات موجود پارگی کابل فلت می باشد. به همین علت بهتر است پس از مواجه شدن با چنین مشکلی، پیش از هر اقدامی لپ تاپ معیوب را در جهت عیب یابی صحیح و رفع مشکل روی داده، به یکی از مراکز تعمیرات معتبر در این زمینه مانند نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر در کرج بسپارید. 
مات شدن تصویر صفحه نمایش و کاهش نور آن

یکی از مواردی که می تواند از خرابی کابل فلت و دیگر اجزای مربوطه خبر دهد، کاهش نور تصویر نمایش داده شده است. در این حالت تصویر به دلیل آسیب دیدگی اجزای موثر در نمایش صحیح آن، کیفیت لازم را حفظ نکرده و با مواردی چون کاهش نور، کاهش وضوح و دیگر موارد مشابه مواجه می‌ شود. 
چنانچه با مات شدن تصویر نمایش داده شده و کاهش نور آن و یا هر اختلالی که به کیفیت تصویر مربوط باشد مواجه شدید، یکی از احتمالات موجود موثر در پیش آمد چنین مشکلی، خرابی و آسیب‌ دیدگی برخی از اجزای کابل فلت است. 
البته دیگر احتمالی که می‌ تواند چنین مواردی را باعث شود، خرابی و آسیب دیدگی کارت گرافیک است. همچنین ال سی دی نیز در صورت وارد شدن فشار یا ضربه و یا دیگر خرابی های ممکن، می تواند مات شدن، کاهش نور و افت کیفیت تصویر نمایش داده شده را باعث شود. شما می توانید در جهت اطمینان از مشکل اصلی لپ تاپ ایسر خود، در جهت بررسی دقیق و عیب یابی صحیح و همچنین رفع مشکل روی داده، به نمایندگی ایسر کرج مراجعه نمایید. 

قطع و وصل شدن تصویر نمایش داده شده

در چنین حالتی به احتمال کابل فلت لپ تاپ ایسر دچار خرابی شده است. از آنجایی که فلت انتقال فایل ها از مادربرد به ال سی دی و نمایش آنها را باعث می شود، خرابی آن نیز می تواند باعث مشکلاتی در این امر نظیر قطع و وصل شدن تصاویر مورد نظر شود. معمولاً در این حالت با تکان دادن لپ‌ تاپ این مشکل به صورت موقت رفع شده اما ممکن است با تکانی مجدد نمایش تصویر قطع شود. 
البته باید بدانید که تمامی این اختلالات در صورت ایجاد خرابی های دیگر در بخش های سخت افزاری مربوط به این امر نیز رخ داده و بروز آن تنها به دلیل خرابی فلت صورت نمی گیرد. بنابراین چنانچه با قطع و وصلی و چشمک زدن تصویر صفحه نمایش لپ تاپ ایسر خود مواجه شدید، می توانید برای عیب یابی و آگاهی از مشکل اصلی و همچنین رفع آن، به مراکز معتبر از جمله نمایندگی لپ تاپ ایسر در کرج مراجعه نمایید. 

ایجاد خطوط موازی عمودی و افقی بر روی تصویر نمایش داده شده

دیگر مشکلی که می تواند دلیلی بر خرابی کابل فلت داشته باشد، ایجاد خطوط رنگی بر روی تصویر صفحه نمایش است. این خطوط به صورت عمودی یا افقی به حالت موازی در کنار هم قرار گرفته‌ اند و امر نمایش تصاویر را با مشکلاتی رو به‌ رو خواهند ساخت. چنین اختلالی که برای کاربر نیز بسیار آزار دهنده می باشد، به دلیل خرابی بخش‌ های مختلف سخت‌ افزار به ویژه کابل فلت رخ می دهد. 
چنانچه کابل فلت که دو بخش اصلی لپ تاپ یعنی مادر برد و صفحه نمایش را به یکدیگر متصل می نماید دچار آسیب دیدگی شود، در نمایش موارد مورد نظر اختلالاتی رخ داده و ممکن است تصاویر در امر نمایش دچار به هم ریختگی اجزا و ساختار شوند. یکی از موارد رایج در این حالت ایجاد خطوط موازی عمودی و افقی بر روی تصویر به نمایش در آمده است. البته این مشکل می تواند به علل دیگری چون خرابی ال سی دی و کارت گرافیک نیز بروز پیدا کند. در جهت تشخیص صحیح می توانید به مراکز معتبر در این زمینه مانند نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ ایسر در کرج مراجعه نمایید. 

تعمیر و تعویض کابل فلت معیوب در نمایندگی ایسر کرج

نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ ایسر در کرج، یک مجموعه بزرگ در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری لپ تاپ ایسر نظیر پاور، کابل فلت، ال سی دی، کیبورد، کارت گرافیک و... می باشد. تمامی این امور توسط متخصصان حرفه ای و با تجربه نمایندگی ایسر در کرج با بهترین شیوه های روز دنیا در مراحل عیب یابی و رفع مشکل و همچنین استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات روز، در این مرکز انجام می‌ شود. 
همچنین تمامی امور نرم افزاری مربوطه اعم از نصب و تعویض ویندوز، نصب آنتی ویروس معتبر و آپدیت دوره‌ ای آن، نصب انواع نرم افزار های عمومی و تخصصی، ویروس کشی سیستم، رفع اختلالات نرم افزاری رایج نظیر هنگ کردن لپ تاپ ایسر، کرش های ناگهانی و مکرر سیستم، بازیابی اطلاعات هارد معیوب، نمایش مکرر صفحه آبی مرگ ویندوز و... نیز در نمایندگی لپ تاپ ایسر در کرج به بهترین شیوه ممکن و در اسرع وقت در جهت رفاه فوق شما کاربران لپ تاپ های ایسر در کرج صورت می گیرد.

نظرات

نظر خود را اضافه کنید