اصلی ترین علل خرابی تاچ پد لپ تاپ ایسر پنج/اسفند

بررسی علل خرابی تاچ پد و راه مقابله با آن در نمایندگی ایسر کرج

تاچ پد لپ تاپ ایسر

تاچ پد از ضروری ترین و مهمترین قطعات هر لپ تاپ بوده که به صورت صفحه ای مستطیل شکل در کنار کیبورد قرار داده شده است. عملکرد این قطعه شبیه عملکرد ماوس بوده و از نظر نوع کارایی همان کارایی نشانگر را به ما ارائه می دهد. شما می توانید با حرکات انگشتان خود بر روی این صفحه حساس، با نشانگر در سیستم جابه جا شده و به امور خود بپردازید. 
در قسمت پایین صفحه تاچ پد دو کلید قرار داشته که همان نقش کلیک راست و کلیک چپ ماوس را ایفا می کنند. این قطعه یکی از راه‌ های ارتباطی با سیستم به شمار می رود. سرعت و دقت پایین تاچ پد در انجام عملیات مختلف در مقایسه با ماوس باعث شده است که کاربران از این ابزار لپ تاپ تنها در موارد ضروری و عدم دسترسی به ماوس استفاده نمایند. همچنین استفاده ی ساده تر این وسیله جانبی، از دیگر عللی است که استفاده اکثر کاربران از ماوس را باعث شده است. 
باید بدانید که این صفحه مستطیل شکل، بسیار حساس بوده و ممکن است در اثر آسیب های جزئی نیز دچار خرابی و آسیب دیدگی شود. به این منظور توصیه می شود شما نیز از ماوس برای انجام امور خود با لپ تاپ استفاده کرده و تاچ پد را تنها هنگام عدم دسترسی به این وسیله به کار گیرید. البته این قطعه در صورت خرابی قابل تعمیر بوده اما در برخی موارد و همچنین پس از وارد شدن آسیب های جدی به این بخش، تنها راه رفع مشکل از کار افتادگی تاچ پد، تعویض آن با یک نمونه سالم مشابه است. 
از این رو توصیه می شود راهکار های ارائه شده در زمینه پیشگیری از خرابی تاچ پد لپ تاپ ایسر خود را جدی بگیرید. در ادامه این مطلب، علل اصلی خرابی تاچ پد لپ تاپ ایسر همراه با راه پیشگیری از آن برای شما کاربران عزیز لپ تاپ های ایسر بیان شده است. 

علل اصلی خرابی تاچ پد لپ تاپ ایسر

همانطور که در قسمت قبلی مطالعه کردید، تاچ پد یکی از راه های ارتباطی کاربر با سیستم بوده که به صورت صفحه ای مستطیل شکل در کنار کیبورد لپ تاپ قرار دارد. این قطعه عملکردی مشابه با عملکرد ماوس داشته و کلید های پایین آن نقش کلیک راست و کلیک چپ ماوس را دارند. معمولاً این قطعه به دلیل سرعت و دقت کمتر و استفاده سخت تر نسبت به ماوس کمتر مورد استفاده قرار می‌ گیرد. 
اما با این حال، باز هم ممکن است این قطعه دچار خرابی های سخت افزاری و از کار افتادگی شود. چرا که صفحه تاچ پد از حساسیت بالایی برخوردار بوده و ممکن است در اثر عوامل مخرب خارجی دچار آسیب دیدگی شود. از این رو بهتر است با رعایت نکات موثر در این زمینه، از این نوع مشکلات و بروز آن ها و عوامل مخرب آن پیشگیری نمایید. در ادامه علل اصلی خرابی سخت افزاری تاچ پد لپ تاپ ایسر و راه های مقابله با آن، در جهت رفاه شما کاربران عزیز بیان شده است. 

آبخوردگی تاچ پد لپ تاپ ایسر

طبق گزارشات گذشته، همواره یکی از رایج ترین و شایع ترین علل خرابی و از کار افتادگی تاچ پد لپ تاپ، آبخوردگی این قطعه بوده است. همانطور که میدانید، تمامی قطعات الکترونیکی در برابر مایعات بسیار آسیب پذیر بوده و در صورت آب خوردگی دچار از کارافتادگی و نقش عملکرد می شوند. تاچ پد نیز به عنوان یکی از قطعات الکترونیکی واقع در بخش سخت افزار لپ تاپ، از این موضوع مستثنی نبوده و ممکن است در صورت وارد شدن کمترین مقدار مایعات به بخش داخلی خود نیز به طور کلی خراب شده و بخش های آسیب دیده آن با هیچ راهی ترمیم نشود. 
در این حالت تنها راهکار رفع مشکل، تعویض این قطعه است که در مراکز تعمیرات مربوطه مانند نمایندگی لپ تاپ ایسر در کرج انجام می شود. از این رو در جهت پیشگیری از بروز این نوع موارد مخرب، توصیه می‌شود رعایت راهکار های ارائه شده در این زمینه را جدی بگیرید و سعی کنید همواره لپ‌ تاپ را در مکانی مناسب و به دور از احتمال ریخته شدن مایعات نگهداری کنید. 
نفوذ آب به بخش‌ های داخلی لپ تاپ می تواند خرابی و از کار افتادگی قطعات دیگر سخت افزاری را در پی داشته باشد. بنابراین رعایت نکات بیان شده در این زمینه و مراقبت از لپ تاپ در برابر ریخته شدن هر گونه مایعات بر روی اجزای مختلف بیرونی و نفوذ به قسمت های داخلی آن، یک امر ضروری و مهم در حوزه حفظ سلامت بیشتر این دستگاه و افزایش طول عمر آن می باشد. 

ضربه خوردن تاچ پد لپ تاپ ایسر

وارد شدن ضربه و تحمیل فشار، همواره یکی از علل اصلی خرابی قطعات سخت افزاری لپ تاپ بوده که معمولاً به دلیل وارد شدن آسیب های جدی، از کار افتادگی و در نهایت تعویض این قطعات را در پی دارد. تاچ پد نیز در صورت وارد شدن ضربه و فشار دچار خرابی می‌ شود که شدت آن به شدت ضربه وارد شده بستگی دارد. علاوه بر آن صفحه حساس این قطعه نیز باعث آسیب پذیری بیشتر آن در برابر ضربه و فشار شده به گونه ای که ممکن است در صورت ضربه های سنگین دچار ترک خوردگی و شکستگی شود. 
به همین منظور توصیه می‌ شود از ورود ضربه به لپ تاپ به ویژه بخش های حساس تر آن مانند تاچ‌ پد، جلوگیری کنید. استفاده غیر اصولی کاربران در مقدار طول عمر قطعات سخت افزاری به ویژه تاچ پد کیبورد، ال سی دی، لولا و دیگر قطعاتی که در دسترس کاربران قرار دارد، بسیار موثر می باشد. به همین دلیل بهتر است با مراجعه به مطالب دیگر ما در نمایندگی ایسر کرج، از شیوه صحیح استفاده و تمیز کردن تاچ پد و دیگر راهکار های افزایش طول عمر این قطعه، آگاهی یافته و با بکارگیری آنها تا حد زیادی از خرابی این قطعه ی ضروری از لپ‌ تاپ خود پیشگیری نمایید. 

علل نرم افزاری خرابی تاچ پد لپ تاپ ایسر

گاهی اوقات خرابی و از کار افتادگی تاچ پد و همچنین نقص عملکرد آن، تنها به دلیل اختلالات نرم افزاری صورت گرفته و هیچ یک از خطرات سخت افزاری بیان شده تاچ پد لپ تاپ ایسر شما را تهدید نمی‌ کند. در این حالت می‌ توان مشکل از کار افتادگی تاچ پد را تنها با برطرف کردن اختلالات نرم افزاری و یا اعمال گزینه های مناسب در بخش تنظیمات رفع نمود. 
معمولاً علل نرم افزاری از کار افتادگی و عدم عملکرد تاچ پد لپ تاپ هنگ کردن و فریز شدن سیستم عامل، نفوذ ویروس ها و بدافزار ها و عواقب مخرب آنها، فشردن اتفاقی کلید غیر فعال سازی تاچ پد و... را شامل می شود که شما می توانید در جهت رفع آنها، راهکار های ارائه شده در مقالات دیگر نمایندگی ایسر کرج را مطالعه کنید. 
چنانچه با یادگیری آموزش های مربوطه، مشکل نقص عملکرد تاچ پد لپ تاپ ایسر شما رفع نشد، می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در جهت بهره مندی از آموزش ها و اطلاعات بیشتر در این حوزه، با متخصصان کاربلد ما در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر در کرج در تماس باشید. همچنین شما می توانید در صورت نیاز، به این مرکز مراجعه نموده تا دستگاه معیوب مورد عیب یابی صحیح و بررسی دقیق قرار گرفته و با نوین ترین روش های روز دنیا در جهت رفع مشکل از کار افتادگی تاچ و لپ تاپ ایسر شما اقدام شود. 

تعمیر و تعویض تاچ پد معیوب لپ تاپ ایسر در نمایندگی ایسر کرج

نمایندگی ایسر در کرج یک مجموعه بزرگ در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری لپ تاپ ایسر نظیر تاچ پد، پاور، کیبورد و... به وسیله پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات روز دنیا بوده، که با توجه به متخصصان فوق حرفه ای موجود، خدماتی بی نظیر را در اسرع وقت در جهت رفاه شما کاربران لپ تاپ های ایسر در کرج ارائه می دهد. 
همچنین تمامی امور نرم افزاری مانند نصب و تعویض ویندوز، نصب انواع نرم افزار های عمومی و تخصصی، نصب آنتی ویروس اورجینال و آپدیت دوره‌ ای آن، ویروس کشی سیستم، ریکاوری اطلاعات هارد معیوب و... و رفع انواع اختلالات موجود در این زمینه نظیر فریز شدن سیستم، کرش های مکرر، نمایش مکرر صفحه آبی مرگ ویندوز و... نیز به بهترین شیوه ممکن و در اسرع وقت، در جهت رفاه فوق شما کاربران لپ تاپ های ایسر، توسط نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر در کرج صورت می گیرد.

نظرات

نظر خود را اضافه کنید